top of page

עיתונות | אינטרנט | פרוייקטים

מיזם חדש ומלהיב במיוחד שאני שמח מאוד לקחת בו חלק פעיל בתור העורך הרפואי הראשי.
מדובר בפלטפורמה של מאגר מידע רפואי המאפשרת לכם לקבל מידע על טיפולים מסוגים שונים ולהשוות בין מידת היעילות, תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בכל אחד מהם וכך לקבל החלטה מושכלת מה טוב עבורכם מתוך שלל האופציות הטיפוליות הקיימות היום בעולם ... 
המאגר מתבסס אך ורק על סקירות סיסטמטיות מגופים בלתי תלויים, וזאת בניגוד למרבית מאגרי המידע הקיימים ברשת, המסתמכים על מאמרים בודדים בלבד או על מה שנקרא ״דעת מומחים״. כפי שוודאי רבים מכם התנסו, מומחים שונים פעמים רבות יגידו לכם דברים שונים. בעידן של היום, דיעת המומחים אינה הדבר היחידי ואף לא הדבר העיקרי שיש לקחת בחשבון. אנו חייבים להתייחס לכל המחקר הרלוונטי הקיים לכל תחום רפואי, לנתח אותו כראוי ולהסיק ממנו את המסקנות הנכונות.
הכניסה למערכת CureFacts חינמית לחלוטין ואין אף גוף מסחרי כזה או אחר שתומך במיזם. 

 

חיפוש מידע רפואי באינטרנט יכולה להיות משימה מתישה ומעייפת למדי. המידע שאנו נחשפים אליו ברשת, פעמים רבות, מעוות, מוטה, לא מדויק או פשוט לא נכון. לא ניתן לאמת מי כותב אותו, מה האינטרס העומד מאחורי הכותב, איזה אג׳נדה הוא מנסה לקדם או שאולי פשוט כותב מניסיונו האישי או של אחרים, שאינו תקף לגבייך ... חשיפה למידע כזה לרוב רק מבהיל ומגביר את רמת החרדה שלנו. אני תמיד מציע למטופלים שלי להמנע משיטוט רנדומלי בגוגל וחיפוש מידע רפואי בדרך זו כי האמת היא, שהרשת מלאה במידע שאינו נכון מהרבה מאוד סיבות...

 

מטרת המיזם היא לאפשר לכולם לקבל חשיפה מלאה למידע הרפואי המהימן ביותר הקיים מתוך הספרות הרפואית הטובה ביותר הקיימת, זו המתבססת על מחקרים מעולים, שאינם מוטים, אינם ממומנים ע״י אף חברה מסחרית ושצוות רחב של מומחים קבע את איכותם על פי פרמטרים קשוחים ביותר.

אחד ממאגרי המידע המהימן והטוב בעולם הוא ה- Cochrane. מדובר בקבוצת חוקרים בעלי שם עולמי אשר אינם קשורים או ממומנים ע״י אף גוף מסחרי כזה או אחר ונחשבים לטובים בעולם בניתוח מחקר, ביצוע השוואות של מחקרים שונים והסקת מסקנות, על סמך כל גוף הידע הקיים בנוגע למחלה או תרופה מסויימת.

ב-CureFacts אנו מסתמכים רבות על מאגר מידע עצום זה, אבל גם על אחרים קטנים יותר ומנתחים עבורכם את הנתונים תוך שקלול התועלות, היתרונות, החסרונות, תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בכל טיפול. מניתוח זה, אנו מייצרים מערכת קלה, פשוטה ואינטואיטיבית, דרכה כל אדם יכול לחפש את הטיפול עבור מצב רפואי נתון ולהשוות את מידת יעילותו ו/או מידת הסיכון שלו בהשוואה לטיפולים אחרים.
 

אני מאמין בכל ליבי שהפרויקט הזה מהווה עוד צעד בדרך לעידן שבו נוכל להעניק לכלל הציבור טיפול טוב יותר ואיכותי יותר. לכל אדם תהיה אפשרות הבחירה וגישה חופשית למידע הרפואי האמיתי, כך שיוכל לקבל החלטות מבוססות ונכונות עבורו ורק עבורו. המטרה היא אינה להחליף את הרופא, אלא לפעול להגברת שיתוף הפעולה עם הרופא ומתן עזרה בקבלת ההחלטה הנכונה שתידון בהמשך בשיחה אישית מול הרופא שלכם. אף מערכת ממוחשבת לא מהווה תחליף למפגש האישי והבלתי תלוי עם הרופא שלכם!
אשמח אם תכנסו ותשתפו. המערכת עדיין בגרסת ניסיון (אלפא) וכוללת מספר מצומצם מאוד של ערכים, אבל הלידה היא הרי הרגע הכי מרגש ... ואין ספק שאנו מתרגשים!
אעדכן כמובן בהמשך ....

כתבה שלי בעיתון ״הכללית״
(יוני 2012)

כתבה למה צריך רופא משפחה

סדנת תזונה, ספורט, מיינדפולנס ואורח חיים בריא
(אוקטובר 2017)

סדנה תזונה ואורח חיים בריא סמרטפיט

הרצאות - מיתוסים בתזונה ואורח חיים בריא - קפה יודפת
(ינואר 2018)

bottom of page